Джалън Грийн отбелязва 36 точки, за да помогне на Рокетс да победи Хорнетс 138-104
AP News | 2024-01-27 | 04:48:19

ШАРЛОТ, Северна Каролина (AP) — Джейлън Грийн отбеляза 36 точки, новобранецът Кам Уитмор имаше рекорд в кариерата си с 24 точки и 11 борби, а Хюстън Рокетс победи Шарлът Хорнетс 138-104 в петък вечер.

Фред ВанВлийт имаше 14 точки, а Амен Томпсън добави 13 от резервната скамейка за Рокетс. Те изстреляха 30 от 40 от полето през второто полувреме и надвиха Хорнетс 83-51.

Майлс Бриджис имаше 21 точки за Хорнетс. Те паднаха до 5-15 у дома.

Рокетс водеха с двама на полувремето, след което го взривиха през третата четвърт, превъзхождайки Хорнетс с 44-25 с двама от най-добрите реализатори на Шарлът в ЛаМело Бол и Брандън Милър, прекарващи по-голямата част от времето на пейката заради проблеми с фаул .

Рокетс завършиха мача с четири поредни тройки при първите си четири притежания, за да отворят четвъртата четвърт – първите три от Уитмор – увеличавайки преднината до 31.

Рокетс бяха 5 от 22 отвъд дъгата през първите три четвърти, след което направиха 7 от 8 3s, за да започнат четвъртата четвърт.

Хюстън беше загубил пет от предишните си шест мача, но Рокетс успяха да дадат почивка на своите титуляри през по-голямата част от четвъртата четвърт, след като натрупаха преднина от 37 точки.

Грийн, който влезе със средно 17,4 точки на мач, вкара 17 точки в решителната трета четвърт и завърши мачът с 12 от 20 от полето и 11 от 12 от фаул линията, като че ли вкарваше по желание на силни пилоти и скачащи срещу безжизнените Хорнетс. Той също имаше девет борби и четири асистенции.

Ракетите спечелиха, въпреки че играха без Джабари Смит, който отпадна с контузия в глезена.

Рокетс: В Бруклин в събота вечер.

Хорнетс: Домакин на Юта в събота вечер.